چرا تیشرتم سوراخ میشه؟

چرا تیشرتم سوراخ می‌شه؟

حتما برای همه‌ی شما پیش اومده که، تیشرت زیبایی که مدتها پشت ویترین فروشگاه می‌دیدید رو خریداری کرده باشید، اما فقط

 

بعد از چند بار استفاده سوراخ های ریز و کوچکی رو روش پیدا کنید. دیدن این سوراخ‌های کوچولو واقعا می‌تونه ناامید کننده باشه، اما غصه نخورید، ما برای همین مواقع کنارتون هستیم. این مطلب رو بخونید تا در مورد دلایل ایجاد این کوچولوهای اعصاب خورد کن اطلاعات کسب کنید و برای موارد بعدی از تیشرت هاتون نگهداری کنید.

 

البته راه تعمیر و ترمیم تیشرت های سوراخ شده‌ی قدیمی رو هم یاد بگیرید. 

واقعا چرا تی‌شرتم سوراخ می‌شه؟

تئوری های مختلفی درباره ی اینکه این سوراخ ها چجوری بوجود میان هست، بیاین چند تا از اون ها رو مرور کنیم تا شاید بهتر بتونیم از لباس هامون مراقبت کنیم. اگر توی اینترنت بگردید ممکنه دلایل جالبی مثل ماهی های نقره ای یا پروانه ها رو به سوراخ های روی لباستون ربط بدن اما اگر خوش ‌بینانه هم به این مسئله ی بامزه نگاه کنیم چرا ماهی ها با پروانه ها هر دفعه دقیقا یه جای مشخص رو برای گاز گرفتن تیشرتمون انتخاب می کنن؟

 

یه سری تئوری خشن دیگه هم مثل سرعت بالای ماشین لباس شویی و خشک کن وجود داره.

فراموش نکنید و مراقب دکمه های شلوار جین‌تون باشید دکمه های شوار جین یا جزییات تزیینی که روی شلوار جین ها قرار می‌گیره معمولا از جنس فلزی هست و در برخوردهای طولانی مدت باعث نازک شدن همون قسمت از تیشرت می‌شه.

بیاید تا تئوری‌هایی که امکان اتفاق افتادن‌شون بیشتر هست رو بررسی کنیم

کمربند شلوارهاتون رو هم نادیده نگیرید

 

سگک فلزی اون ها در برخورد اول هم می تونه باعث ایجاد نقطه‌های تو خالی بشه، اما حالا دلیل اصلی ایجاد این سوراخ ها چیه؟

یکی اصطکاک تیشرت با کمربند ایمنی خودرو ها

 

دو تا تئوری اصلی و قابل بحث در مورد این سوراخ های ریز وجود داره ، محل این سوراخ ها می تونه به ما اثبات کنه که این دو مورد واقعا تاثیرگذار هستند.

دیگری برخورد تیشرت با لبه ی پیشخوان آشپزخانه ی شما

 

برای کم کردن درصد احتمال ایجاد این نقطه های کوچولو، می‌تونید توی آشپزخونه از پیش‌بند استفاده کنید تا میزان سطحی که از تیشرت‌تون با پیشخوان اصطکاک داره رو کم کنید. یه راه حل دیگه هم اینکه جلوی تیشرت‌تون رو بدید داخل شلوار یا دامن‌تون .

 

… اما راه حل چیه؟

این موضوع باعث می‌شه تا تیشرت لوس و زیبای شما برخورد کمتری با محیط داشته باشه و ازش مراقبت کنید.

خشک کردن تیشرت طول عمر آن همون قدر که نحوه ی شستشو در طول عمر تیشرت شما موثره نحوه ی خشک کردنش هم مهمه.

گیره‌های لباس قاتل تیشرت‌های شما هستند، بعد از شستشو یا روی چوب رختی آویزانشان کنید یا بر روی سطحی پهن‌شان کنید.

تاثیر جنس و بافت تیشرت روی این سوراخ‌های ریز جدای از این بحث ها جنس تیشرت شما هم خیلی توی این اتفاق موثر هست.

از اونجایی که امروزه قیمت ها تاثیر مستقیمی روی اجناس دارن، به این معنی که کمتر پیش میاد مثل قدیم، بشه جنس خوبی رو با قیمت مناسب خرید پس باید، به هزینه ای که کردیم هم توجه کنیم، به قول معروف هر چقدر پول بدی، آش میخوری! پس اگر دنبال تیشرت خوب و با دوام هستید ببینید و جستجو کنید که برند مورد نظرتون از چه نوع نخ و پنبه ای استفاده می‌کنه.

 

معمولا الیاف عریض تر در این مورد مناسب تر هستند. حالا شما می‌تونید تیشرت ارزون بخرید و از کمربند ایمنی و کمربند برای استایلتون استفاده نکنید، می‌تونید توی آشپزخونه این تیشرت رو نپوشید، یا با پیش بند کار کنید و اما راه ساد تر: تیشرت جنس خوب بخرید. راستش من خودم این رو ترجیح می‌دم.

 

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید